. Біликівський навчально-виховний комплекс - Види художньої роботи з папером
Біликівський навчально виховний комплекс Миргородської районної ради
Понеділок, 21.05.2018, 02:48
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Наше опитування
Ваш найулюбленіший предмет?
Всього відповідей: 124
Нова Українська Школа
Національна дитяча гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
» Цей день в історії

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Конспект заняття гуртка виготовлення сувенірів

Миргородської РайСЮН при Біликівському НВК

Керівник гуртка: Руденко А.С.

Мета: ознайомити дітей з видами художньої роботи з папером;дати інформацію про різні види аплікацій, поняття силуету і симетрії;розвивати естетику і культуру під час апліка­ційних робіт;розвивати естетичний смак, здатність відчувати красу, викликати зацікавленість і бажання виготовляти вироби з паперу;виховувати художній смак, любов до рідної природи та традицій українського народу.

Хід заняття

«Художнє вирізування з паперу»

Робота з папером – найпростіше і недороге хобі, яке тільки можна придумати. Але якщо є посидючість і художній талант, то з рук майстра виходять справжні шедеври, які виставляються в галереях і прикрашають домашній інтер'єр. Навчитися вирізання з паперу досить просто – головне дуже захотіти.

Вирізання з паперу для дітей

Марно дорослі думають, що така кропітка робота не для дитячих пальчиків. Як раз навпаки – діти досконало оволодівають технікою вирізування, нітрохи не гірше за дорослих. Для цього потрібні гострі ножиці, тонкий папір і посидючість.

Завдяки художньому вирізання з паперу діти чудово розвивають дрібну моторику, що безпосередньо пов'язано з промовою і розумовим процесом. Батьки, які займаються вирізанням зі своїми дітьми, роблять великий внесок в їх розвиток, навіть не підозрюючи про це. Основне, на що слід звернути пильну увагу – техніка безпеки при роботі з колючо–ріжучими предметами.

Діти 5-6 років можуть починати роботу, як тільки навчаться правильно тримати в руках ножиці. Для цієї мети використовуються не дитячі, а манікюрні пристосування з гострими кінчиками. Також малюкам до вподоби різні штампи на кшталт дироколів, які дозволяють без зусиль отримати різьблений орнамент.

Вирізання з паперуВирізання з паперуВирізання з паперу

Силуетне вирізання з паперу

Більш складне заняття, яке підійде для підлітків або дорослих – вирізання силуетів. Ними можна прикрашати вітрини, дзеркала і вікна на зимові свята. Таке мистецтво вирізання з паперу - дуже педантичне заняття і вимагає великої уважності. Для вирізання потрібно готовий шаблон, який можна завантажити з Інтернету або, при наявності художнього таланту, намалювати самостійно.

Вирізання з паперуВирізання з паперуВирізання з паперу

Ажурне вирізування з паперу

Щоб вирізати ажурний малюнок з безліччю дрібних елементів, знадобляться вже не манікюрні ножиці, а гострий канцелярський ніж. Небажано користуватися небезпечним лезом, так як при цьому легко травмувати пальці. Особливо це небезпечно для дітей і якщо їм довірено ріжучий предмет, то робота повинна проводитись під наглядом дорослого.

Часто ажурне вирізування з паперу буває симетричним, так як при цьому лист складається навпіл, а після закінчення роботи має дві однакові сторони. Чим тонше паперове полотно, тим акуратніше буде виглядати готова робота. Таку вирізану картину можна наклеїти за допомогою ПВА на контрастний білий або кольоровий аркуш.

Вирізання з паперуВирізання з паперуВирізання з паперу

Об'ємне вирізання з паперу

Верхом майстерності вважається об'ємне вирізання. Починати потрібно з простих виробів, коли за допомогою ріжучої частини ножиць або гострої лінійки отгинаются і подкручиваются вирізані куточки малюнка, створюючи при цьому ефект обсягу.

Вирізану об'ємну картинку можна наклеїти поверх кольорового паперу, щоб надати їй цікавий вигляд. Унікальний 3D ефект можна отримати, вирізаючи різні геометричні фігури або будівлі. Ця робота вимагає художніх і математичних навичок і доступна скрупульозному майстра.

Вирізання з паперуВирізання з паперуВирізання з паперу

Інструменти для вирізання з паперу

Щоб приступити до роботи нескладного рівня, потрібні манікюрні ножиці з гострими не загнутими кінчиками, аркуш білого або кольорового паперу, шаблон і дерев'яна підкладка. Замість неї можна використовувати шматок лінолеуму або щільний картон.

Малюкам можна придбати набір фігурних дироколом та ножиць, з яких вони будуть створювати свої перші шедеври. Для кропіткої роботи знадобитися гострий канцелярський ніж, металева лінійка і простий олівець. Як видно, фінансів потрібно зовсім небагато, а в підсумку можна отримати практично витвір мистецтва.

Перспектива (фр. perspective від лат. Perspicio - ясно бачу) - 1. Явище удаваного спотворення пропорцій і форми тіл при їх візуальному спостереженні. Наприклад, два паралельних рейки здаються сходяться на горизонті в двох точках (спереду і ззаду спостерігача); 2. Спосіб зображення об'ємних тіл, передає їх власну просторову структуру і розташування в просторі. В образотворчому мистецтві можливе різне застосування перспективи, яка використовується як один із художніх засобів, що підсилюють виразність образів. 
Звична сучасним людям пряма лінійна перспектива - плід тривалого розвитку людського розуму.

Термін «симетрія» походить із грецької мови. Означає «відповідність», «однаковість», «пропорційність у розміщенні».

Розташування силуету нижче від центра аркуша викликає почуття важкості, приземленості (мішок із картоплею), а розташування вище центра — легкості, піднесеності (кульбаба на тонкій ніжці).
Фігура, розміщена у верхньому кутку, викликає бажання перемістити її на інше місце або зовсім винести за межі аркуша (повітряна кулька, яка відлітає).
Фігура, розташована точно в центрі, створює враження врівноваженості, спокою.
А фігура в нижньому кутку дає можливість вільно пересувати її по всій площині аркуша (листок, який впав із дерева).
Однією з основних умов створення правильної композиції є рівновага.

Симетрія – однаковість розташування елементів відносно точки, осі або площини. Симетрія характерна для всього живого і неживого у природі: листя, квітів, трав, комах, кристалів тощо. Тіло людини – симетрична форма з вертикальною віссю симетрії, що проходить згори донизу через середину тіла. Вісь симетрії зорово розділяє тіло людини на ліву і праву половину, що характеризує рівновагу цілого.

Існують різні види симетрії:

Класична Симетрія відображення Переносу Повороту в просторі Повороту на площині
Афінна Симетрія розтягування Стискання Зсуву
Подібності Симетрія подібності К Симетрія подібності L
Криволінійна Симетрія кручення Стискування Зламу Простого вигину

Симетрія є одним із важливих композиційних засобів досягнення єдності і художньої виразності проектованої моделі.

Асиметрія – розташування елементів при відсутності точки, осі або площини симетрії. Асиметрія надає формі різного ступеню динаміки, яка може бути зовнішньою або внутрішньою. В асиметричній композиції важливим є розташування акцентів у костюмі, візуальна урівноваженість усіх його частин. Строго симетрична композиція виключає водній моделі використання прийому асиметрії і навпаки. У симетричних композиціях частіше за все чітко вирізняється центр. В асиметричній децентралізованій композиції іноді рівновага свідомо послаблюється або навіть відсутня.

Силуе́т — узагальнене площинне однотонне зображення постаті або предмета, форма яких окреслюється тільки контуром. Назва походить від прізвища французького міністра фінансів Етьєна де Силуета, який був настільки скупим, що його карикатуру зобразили лише у вигляді затемненого абрису.

Звичайно силует виконується чорною тушшю на білому, витинається з темного паперу й наклеюється на ясне тло (може бути й навпаки). Виражальна скупість силуету вимагає від художника або декоратора пошуку лаконічних, легко зрозумілих форм. При створенні силуету важливими є рівновага площин, поєднання в абрисі різких та плавних контурів. Лаконічність силуету часто використовують при створенні емблем, алегорій, символів тощо.

Техніка вирізування з паперу

Трафарет переноситься на папір за допомогою копірки, після чого починається вирізання. Великі отвори проколюються посередині гострим кінчиком ножиць, після чого вони йдуть до краю і акуратними дрібними кроками відрізається все непотрібне. Важливо стежити, щоб вістря не стикалися, інакше не уникнути щербин на виробі.

Ножем потрібно працювати дуже акуратно. Папір має рівно лежати на підкладці і картинку вирізають по готовому контуру чіткими рухами, щільно притискаючи лезо до паперу, щоб не порвати її. Якщо навіть десь була зроблена помилка, то папір можна завжди склеїти за допомогою ПВА.

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Український календар. Спілкуємося українською

Погода

Друзі сайту
  • Відділ освіти Миргородської райдержадміністрації
  • Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського
  • Блог методиста Миргородського РМК Рожко Інни Сергіївни

  • Архів записів

    Copyright MyCorp © 2018 Конструктор сайтів - uCoz